Знайомтесь, вчитель майбутніх першокласників

Надєїна Світлана Павлівна

вчитель ІІ кваліфікаційної категорії

Педагогічне кредо: "Мистецтво навчання є мистецтво пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її"

Мій девіз: "Усе що робиш, треба робити добре"

Робота вчителя вимагає великої праці, терпіння.

На мій погляд, школа - це особливий світ, де потрібно дарувати дітям свою енергію, знання.

Яка ж це радість бачити посмішки, та допитливі й життєрадісні оченята дітлахів!

/Files/images/P91104-113046(1)(1)(1).jpg

Pоз’яснення порядку приймання дітей до першого класу

Наказ МОН України "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти"

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

/Files/images/1279273130.jpg

1. Починайте "забувати" про те, що ваша дитина маленька.

Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Зробіть це м'яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд".

2. Визначте загальні інтереси

Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).

3. Залучайте дитину до економічних проблем родини.

Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).

4. Не лайте, а тим більше - не ображайте дитини в присутності сторонніх.

Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему".

5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами.

Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію. Постійно говоріть з дитиною.

6. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання.

Були в театрі (цирку, кіно) - нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.

7. Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини.

Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння.

8. Частіше хваліть вашу дитину.

На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов'язково, тільки потрібно ще раз спробувати".

9. Формуйте високий рівень домагань.

І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.

10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах.

Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.

ЩО ПОТРІБНО МАЙБУТНЬОМУ ПЕРШОКЛАСНИКУ:

• Зручний одяг.
  • Спортивна форма.
  • Спортивне взуття.
  • Змінне взуття.
  • Фарби, пензлики для малювання (2шт).
  • Кольорові олівці та фломастери.
  • Кольоровий папір, кольоровий картон.
  • Ножиці із закругленими кінчиками.
  • Клей ПВА.
  • Пластилін, дощечка із стеками.
  • Папка для праці (за бажанням).
  • Конструктор будь-який.
  • Зошити (10 в косу лінію, 10 в клітинку).
  • Обгортки для підручників та зошитів.
  • Папка для зошитів.
  • Пенал (2 ручки, простий олівець, лінійка, гумка).